260 Emalia lateksowa eggshell

Lateksowa farba o stopniu połysku „skorupki jajka”, do delikatnego zmywania i mycia detergentami. Farba z linii ekonomicznej do stosowania w pomieszczeniach narażonych na większe zabrudzenia, tj. pomieszczenia gospodarcze i ciągi komunikacyjne . Farba jest nie żółknąca, o łagodnym zapachu. Jest to alternatywna farba dla tych klientów, którzy pragną dobrej farby za niską cenę.
 
Przeznaczenie 
Akrylowa farba lateksowa przeznaczona do stosowania wewnątrz budynku. Polecana do malowania tynków cementowych, cementowo- wapiennych, tynków i gładzi gipsowych, ścianek i innych konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych oraz do zagruntowanego drewna. Tworzy oddychające powłoki. Nie żółknie, jest odporna na delikatne zmywanie i mycie deterg
entami. 
 
Parametry techniczne
Połysk: @60 - 3 do 6 @85 - 25 do 30
Wydajność: ok. 12 m kw./litra
Rozpuszczalnik: woda
Czas schnięcia: Sucha w dotyku: 60 min.
Następne malowanie: 4 do 6 godz.
Całkowite wyschnięcie: 24 godz.
Części stałe: 69 gram/litr wagowo, 30-31% objętościowo
Dostępne opakowania: 3,78 l (galon)
Kolorystyka: Biała - może być barwiona na pastelowe kolory (ok. 1500 z DL II i DL III).
Do innych kolorów użyj produktów linii 6090
Cykle zmywalności: 5 000 cykli*
 
* - "cykl" oznaczają, ile razy produkt był szorowany, przy czym każdy cykl to ruch szczotki w przód i w tył po powłoce farby.
 
Przygotowanie
Powierzchnia przeznaczona do malowania musi być czysta i sucha, wolna od pyłów, tłuszczu, zanieczyszczeń oraz grzybów. Grzyba usunąć właściwym środkiem chemicznym. Rysy, pęknięcia i ubytki zaszpachlować właściwymi wypełniaczami. Pylaste tynki i słabe podłoża betonowe zagruntować preparatem 240. Nowe drewno - drewno zażywiczone (sosna, świerk) przetrzeć dokładnie rozcieńczalnikiem nitro. Stosować podkład alkidowy 151 lub 777 Superstick.
Stal, żelazo - gruntować podkładem 3MP2.
Metale galwanizowane - gruntować podkładem 777 Superstick lub Galvaprime 52.
Beton i tynk - gruntować podkładem 777 Superstick.
Wewnętrzne tynki i płyty gipsowo-kartonowe - gruntować podkładem 240.
Połyskowe powierzchnie uprzednio malowane - gruntować podkładem 777 Superstick.
 
Nanoszenie
Nanosić wałkiem, pędzlem (rekomendowane narzędzia firmy Dynamic) lub natryskiem bezpowietrznym. Przed użyciem farbę należy dokładnie wymieszać. Nie rozcieńczać. Farba jest gotowa do użycia. Nie mieszać z innymi farbami i rozcieńczalnikami. Nie malować w temperaturach poniżej 10°C.
 
Uwagi
- Należy pamiętać, iż w przypadku ciemnych kolorów z uwagi na dużą ilość zawartego pigmentu, zmywalność farby może ulec osłabieniu. W takich przypadkach należy zastosować farbę Elite Ceramic 4090
- Zachowaj numer znajdujący się na wieczku. Jest on polisą gwarancji na ten produkt.

do góry