6000 Farba Essence matowa

Lateksowo - akrylowa farba matowa o wysokiej jakości. Odporna na zmywanie i delikatne szorowanie. Nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery. Praktycznie bezzapachowe farby z linii Essence są przyjazne osobom wrażliwym. 
 
Przeznaczenie 
Polecana do malowania tynków cementowych, cementowo - wapiennych, tynków i gładzi gipsowych, ścianek i innych konstrukcji z płyt gipsowo - kartonowych oraz do zagruntowanego drewna. 
 
Parametry techniczne
Stopień połysku: Mat
Mat: @60 - 0 - 2 @85 - 0 - 5
Wydajność: ok.12 m.kw./litra
Rozpuszczalnik: woda
Czas schnięcia: Sucha w dotyku: 60 min.
Następne malowanie: 2 do 4 godz.
Całkowite wyschnięcie: 24 godz.
Części stałe:  40% objętościowo
Dostępne opakowania: 0,946 l (quatr), 3,78 l ( galon )
Kolorystyka: Cała dostępna kolorystyka PARA DL IV
 
Przygotowanie
Powierzchnie przeznaczone do malowania muszą być czyste, trwałe, wolne od kurzu, brudu, oleju, sadzy, wosku, pleśni, lub złuszczeń, itd. Grzyba usunąć właściwym środkiem chemicznym. Rysy pęknięcia i ubytki zaszpachlować właściwymi wypełniaczami.
Nowe drewno – drewno zażywiczenie (sosnowo, świerk) gruntować podkładem Para Essence 6050, lub Para 151.
Wewnętrzne tynki i płyty gipsowo – kartonowe gruntować podkładem Para Essence 6050.
Stare powierzchnie alkilowe lub lakierowane gruntować podkładem Para 777 lub 151.
 
Nanoszenie
Nanosić wałkiem, pędzlem (rekomendowane narzędzia firmy Dynamic) lub natryskiem bezpowietrznym. Przed użyciem farbę należy dokładnie wymieszać. Nie rozcieńczać. Farba jest gotowa do użycia. Nie mieszać z innymi farbami i rozcieńczalnikami. Należy przestrzegać czasu schnięcia farby między nakładaniem jej kolejnej powłoki. Należy malować w temperaturze 15 – 25 st. C.
 
Uwagi
- Należy pamiętać, iż w przypadku ciemnych kolorów z uwagi na dużą ilość zawartego pigmentu, zmywalność farby może ulec osłabieniu. W takich przypadkach należy zastosować farbę Elite Ceramic 4090. * Zachowaj numer znajdujący się na wieczku. Jest on polisą gwarancji na ten produkt.
 
Pobierz opis w formacie PDF

 

do góry