Farby podkładowe i grunty

Farba Essence 6050 jest wysokiej jakości wewnętrzną wodną farbą gruntująco-uszczelniającą, przeznaczoną do użytku wewnątrz pomieszczeń. Idealnie nadaje się do gruntowania ścian i sufitów w domach, szkołach, szpitalach, budynkach handlowych i publicznych. Może być stosowana na wszystkie nowe powierzchnie z płyt gipsowo kartonowych, betonowych, cementowych, tynkach szlachetnych oraz powierzchniach drewnianych. Bezzapachowa.

Stopień połysku: Mat, Mat: @60 - 0 - 3 @85 - 0 - 6
Wydajność: ok.12 m.kw./litra, Rozpuszczalnik: woda.
Czas schnięcia: w dotyku: 60 min., Następne malowanie: 2-4 godz.
Całkowite wyschnięcie: 24 godz., Części stałe:  29% objętościowo.
Dostępne opak.: 3,78 l (galon)., Kolorystyka: Biała oraz kolory pastelowe.

Podkład Lateksowy 240 Specjalny podkład lateksowy przeznaczony do stosowania wewnątrz budynku. Polecany do gruntowania ścianek, sufitów i konstrukcji z płyt karton-gipsowych, tynków i gładzi gipsowych, tynków cementowych, cementowo-wapiennych, tynków i gładzi gispowych, ścianek, sufitów i konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych oraz do metalu galwanizowanego, plastiku, drewna oraz do wszelkich powierzchni uprzednio malowanych. Posiada doskonałe właściwości impregnujące i uszczelniające. Zapewnia oddychanie podłoża. Podkład powinien być pokryty farbą nawierzchniową w okresie nie później niż 30 dni od dnia jego nałożenia. Można go barwić na kolor farby nawierzchniowej w celu lepszego ujednolicenia powierzchni.

Stopień połysku: Mat, Mat: @60 - 2 @85 - 2
Wydajność: ok.10 m.kw./litra, Rozpuszczalnik: woda
Czas schnięcia: w dotyku: 30-60 min., Następne malowanie: 4-6 godz.
Całkowite wyschnięcie: 24 godz., Części stałe: 47 g/litr wagowo, 30% objętościowo
Dostępne opakowania: 3,78 l (galon), Kolorystyka: Biała - może być barwiona

Podkład 2850 Superlux - Profesjonalna wysokiej jakości kryjąca farba wodna do gruntowania i uszczelniania powierzchni wewnętrznych: surowy gips (ściana pokryta płytami gipsowo kartonowymi), nowy suchy tynk, naprawy tynku lub prac murarskich. Środowisko: wewnętrzne. Zastosowanie: nowe malowanie - w dowolnym pomieszczeniu w domu, instytucjach, szkołach, szpitalach, budynkach handlowych i publicznych, ścian, sufitów, Rodzaje powierzchni: wszystkie nowe powierzchnie: gipsowe (ściana pokryta płytami G-K), murarskie, betonowe, cementowe, tynk szlachetny. Istotne jest przygotowanie powierzchni przed nałożeniem farby. Uwaga: Farba nie jest odpowiednia do malowania podłóg. Nie mieszać z innymi farbami lub rozpuszczalnikami.

Stopień połysku: Mat, Mat: @60 0 - 3 @85 5 - 8
Wydajność: ok.10 m.kw./litra, Rozpuszczalnik: woda
Czas schnięcia: w dotyku: 60 min., Następne malowanie: 2-4 godz.
Całkowite wyschnięcie: 24 godz., Części stałe: 30%+/- objętościowo
Dostępne opakowania: 3,78 l (galon), Kolorystyka: Biała - może być barwiona

Przygotowanie do malowania - najważniejszą kwestią jest właściwe przygotowanie powierzchni do malowania. Większość problemów związanych z malowana powłoka jest spowodowana przez wcześniejsze nieodpowiednie przygotowanie powierzchni. Powierzchnie przeznaczone do malowania muszą być czyste, trwałe, wolne od kurzu, brudu, oleju, sadzy, wosku, pleśni, kredowania, patyny lub złuszczeń, itd. W celu należytego przygotowania powierzchni do malowania konieczne jest przestrzegania opisanych poniżej zasad:
* oczyścić powierzchnię z zastosowaniem odpowiedniego produktu. W celu usunięcia pleśni, należy przemyć powierzchnię roztworem wybielacza ( 1 część wybielacza stosowanego w gospodarstwie domowym na 3 części wody).
* ściągnąć lub zeskrobać szczotką pozostałości prac murarskich i luźne wtrącenia;
* przetrzeć powierzchnię kostką ścierną o gradacji nr 120 – 220 (np. firmy Dynamic). Odkurzyć pozostałości przetarte papierem ściernym (zachować ostrożność: czynności takie jak szlifowanie farb na sucho lub wypalanie powłoki starej farby może generować powstanie szkodliwych pyłów i oparów. Jeżeli to możliwe- należy zastosować metodę mokrego przecierania. Jeżeli nie da się uniknąć ryzyka kontaktu z pyłem- należy zastosować wentylację i do prac założyć ochronna maskę oddechową).
* naprawić otwory i pęknięcia, stosując szpachlę wypełniającą lub cement wiążący – stosownie do rodzaju naprawianej powierzchni.
* przed nałożeniem podkładu- należy osłonić te elementy, które nie będą malowane. W zakresie bardziej szczegółowych informacji należy skonsultować się ze swoim sprzedawcą.

Podkład lateksowy 773 - jest przeznaczony do zastosowania jako farba podkładowa pod wykończenie intensywnym kolorem. Do malowania wewnętrznego i zewnętrznego. Może być podbarwiany w ilości do 12 uncji na 3,78 litra aby uzyskać kryjący, ultra głęboki lub neutralny kolor podkładowy. Zawartość 100% lateksu akrylowego powoduje bardzo wysoką przyczepność do uprzednio malowanych powierzchni.

UWAGA: Produkt ten nie jest zalecany do bezpośredniego użycia na drewno wydzielające żywicę, takie jak cedr lub sosna. W takim przypadku by uniknąć plam należy użyć podkładu na bazie żywic alkidowych. Przy malowaniu zewnętrznym, warstwa wierzchnia nie może być nakładana później niż w 3 do 5 dni od nałożenia podkładu.

Stopień połysku: Mat, Mat:  @ 600 – 3-4 @ 850 – 8-10
Wydajność: ok.11 m.kw./litra, Rozpuszczalnik: woda
Czas schnięcia: w dotyku: 60 min., Następne malowanie: 4-6 godz.
Całkowite wyschnięcie: 24 godz., Części stałe: 33-39% objętościowo
Dostępne opakowania: 0,946 l (quatr), 3,78 l (galon)
Kolorystyka: Biała. Może być podbarwiany

Przygotowanie do malowania - Powierzchnia musi być czysta i sucha. Usunąć wszelki brud, kurz, wosk i tłuszcz. Wypełnić pęknięcia i otwory szpachlą na bazie wodnej. Pokryć te miejsca podkładem lateksowym 773.
Nowe drewno: Nałożyć odpowiedni podkład do drewna.

Powierzchnie malowane: Usunąć wszelkie luźne lub łuszczące się warstwy starej farby. Jeśli na powierzchni występuje pleśń, należy ją zmyć roztworem wybielacza chlorowego (1 litr wybielacza na 4 litry wody). Dokładnie spłukać czystą wodą i pozostawić do wyschnięcia. Powierzchnie błyszczące przetrzeć papierem ściernym.

Nowe ściany gipsowe lub z gips kartonu: Pokryć podkładem PARA SUPER STICK PRIMER 773 lub podkładem 240 (tylko wewnątrz). Przed malowaniem gips musi być suchy i w pełni dojrzały.

Stal i żeliwo: Nie zaleca się. Użyć podkład przeciwrdzewny.

do góry