4090 Farba Elite ceramiczna

Ceramiczna farba lateksowa o połysku „skorupki jajka”. Najwyższej jakości farba z domieszką opiłków cera micznych stworzona dla najbardziej wymagających klientów. Tworzy elegancką i bardzo trwałą powłokę. Idealnie nadaje się do salonów i pomieszczeń narażonych na duże zabrudzenia.
 

Przeznaczenie 

Elite Ceramic firmy PARA jest najwyższej jakości farbą lateksową do wnętrz. Nasza unikalna technologia mikrokuleczek łączy w sobie trwałość cienkiej powłoki ceramicznej wraz z doskonałą przyczepnością i elastycznością 100% akrylowego lateksu. Jej wyjątkowa formuła zawierająca ceramiczne mikrokuleczki zapewnia najwyższy poziom osiągnięć pod względem siły krycia, przyczepności, nanoszenia na nawierzchnię, zmywalności i odporności na plamy. Elite Ceramic firmy PARA, z efektem „skorupki jajka” o delikatnym połysku, zapewnia najlepszą ochronę dla twoich ścian i boazerii.

Parametry techniczne
Stopień połysku: Eggshell
Mat: @60 - 8 do 10,  @85 - 0 - 2 
Wydajność: ok.13 do 14 m.kw./litra
Rozpuszczalnik: woda
Czas schnięcia: Sucha w dotyku: 1 do 2 godz., 
Następne malowanie: 4 - 6 godzin w zależności od temperatury i wilgotności powietrza. Pełna eksploatacja powierzchni łącznie z myciem: po 30 dniach.
Części stałe: 60% wagowo, 33% objętościowo
Dostępne opakowania: 0,946 l (quatr), 3,78 l (galon)
Kolorystyka: Biała. Może być barwiona na ok. 1500 pastelowych kolorów w systemie kolorowania firmy PARA. Bazy: 1, 2, 
Cykle zmywalności: 10 000 cykli*
 
* - "cykl" oznaczają, ile razy produkt był szorowany, przy czym każdy cykl to ruch szczotki w przód i w tył po powłoce farby.
 
Przygotowanie
Wszystkie powierzchnie muszą być czyste i suche, odtłuszczone, bez śladów wosku i zabrudzeń.
Powierzchnie malowane: Usunąć wszelką odklejoną farbę, łuszczącą się i popękaną. Wypełnić ubytki odpowiednią szpachlą na bazie wody, pozostawić do wyschnięcia, zagruntować cienką warstwą podkładu PARA 777 lub PARA 240. Dla lepszego efektu zagruntować całą ścianę podkładem PARA 240. Błyszczące powierzchnie delikatnie zmatowić.
Nowy tynk, płyta ścienna lub suchy tynk: Przed malowaniem tynk musi być suchy i dokładnie utwardzony. Zagruntować podkładem PARA 240.
Nowe drewno: Wygładzić papierem ściernym i usunąć pył. Zagruntować preparatem PARA Alkyd Primer 151. Po wyschnięciu ponownie wygładzić papierem ściernym, przed położeniem farby kryjącej usunąć pył.
 
Nanoszenie
Nanosić wałkiem, wałkiem strukturalnym, pędzlem (rekomendowane narzędzia firmy Dynamic) lub natryskiem bezpowietrznym.
Nie rozcieńczać. Farba jest gotowa do użytku. Przed użyciem farbę należy dokładnie wymieszać.
Nie mieszać z innymi farbami i rozcieńczalnikami.
Nie malować w temperaturach poniżej 10°C.
 
Uwagi
- Zachowaj numer znajdujący się na wieczku. Jest on polisą gwarancji na ten produkt.
 
Pobierz opis w formacie PDF

 

do góry