6090 Farba Essence eggshell

Lateksowo - akrylowa farba wewnętrzna o połysku typu eggshell. Odporna na zmywanie i szorowanie. Zalecana do pomieszczeń typu: korytarz, jadalnia, pokój dziecięcy narażonych na zabrudzenia. Praktycznie bezzapachowe farby z linii Essence są przyjazne osobom wrażliwym. 
 
Przeznaczenie 
Polecana do malowania tynków cementowych, cementowo – wapiennych, tynków i gładzi gipsowych, ścianek i innych konstrukcji z płyt gipsowo – kartonowych oraz do zagruntowanego drewna.
 
Parametry techniczne
Stopień połysku: eggshell
Mat: @60 - 5 - 10 @85 - 10 - 35
Wydajność: ok.12 m.kw./litra
Rozpuszczalnik: woda
Czas schnięcia: Sucha w dotyku: 60 min.
Następne malowanie: 2 do 4 godz.
Całkowite wyschnięcie: 24 godz.
Części stałe:  39% objętościowo
Dostępne opakowania: 0,946 l (quatr), 3,78 l ( galon )
Kolorystyka: Cała dostępna kolorystyka PARA DL IV
Cykle zmywalności: 10 000 cykli*
 
* - "cykl" oznaczają, ile razy produkt był szorowany, przy czym każdy cykl to ruch szczotki w przód i w tył po powłoce farby.
 
Przygotowanie
Powierzchnie przeznaczone do malowania muszą być czyste, trwałe, wolne od kurzu, brudu, oleju, sadzy, wosku, pleśni, lub złuszczeń, itd. Grzyba usunąć właściwym środkiem chemicznym. Rysy pęknięcia i ubytki zaszpachlować właściwymi wypełniaczami (np. Dynamic Dyna Patch Light). Połyskliwe powierzchnie przeszlifować papierem ściernym o gradacji 120 – 220 i dokładnie odpylić.
Nowe drewno – drewno zażywiczenie (sosnowo, świerk) gruntować podkładem Para Essence 6050, lub Para 151.
Wewnętrzne tynki i płyty gipsowo – kartonowe gruntować podkładem Para Essence 6050.
Stare powierzchnie alkilowe lub lakierowane gruntować podkładem Para 777 lub 151.
 
Nanoszenie
Nanosić wałkiem, pędzlem (rekomendowane narzędzia firmy Dynamic) lub natryskiem z końcówką 0,015 – 0,019. Najlepsze rezultaty można uzyskać nanosząc wałkiem o długości włosia 10 – 13 mm. Przed użyciem farbę należy dokładnie wymieszać. Nie rozcieńczać. Farba jest gotowa do użycia. Nie mieszać z innymi farbami i rozcieńczalnikami. Malować w temperaturze 15-25 st. C oraz wilgotności względnej 30-50%.
 
Uwagi
- Należy pamiętać, iż w przypadku ciemnych kolorów z uwagi na dużą ilość zawartego pigmentu, zmywalność farby może ulec osłabieniu. W takich przypadkach należy zastosować farbę Elite Ceramic 4090. * Zachowaj numer znajdujący się na wieczku. Jest on polisą gwarancji na ten produkt.
 
Pobierz opis w formacie PDF
 

 

do góry