Drewniane panele tarasowe

Płytki tarasowe oferowane w naszym salonie wykonane są z drzew egzotycznych IPE oraz Merbau. Oba gatunki drewna są bardzo trwałe i odporne na wszelkie warunki atmosferyczne, pleśnie oraz  szkodniki.  

Drewno IPE posiada wilgotność 16-18% i jest stosowane jako materiał montowany na zewnątrz - do domowego użytku (tarasy),  ale również w obiektach użyteczności publicznej (np. w handlowych pasażach). Stosuje się je również jako podkłady kolejowe (w Ameryce Południowej), w dokach portowych, jako meble tarasowe i wszędzie tam, gdzie niezbędne jest nadzwyczaj twarde drewno. Drewno to posiada trwałość i wytrzymałość w skali JANKI 3680 funtów, oraz klasa A w klasyfikacji odporności na ogień  (podobna do stali i cementu).

Drewno Merbau - posiada wyjątkową stabilność wymiarową i jest twarde, a więc bardzo odporne na ścieranie i wgniecenia. Posiada naturalne czerwone garbniki, które wypłukują sie przez ok. 2 lata. W tym czasie drewno Merbau może zabarwic podłoże i elewacje, o czym informujemy naszych klientów.

Płytki tarasowe wykonane z drewna IPE i Merbau posiadają lekką konstrukcję i są bardzo latwe w montażu. Mogą być instalowane wewnątrz pomieszczeń jak i na otwartej przestrzeni, mają wielorakie zastosowanie. Instaluje się je przy basenach, w saunach, na tarasach i balkonach itp. Ze względu na łatwość montażu i demontażu mogą być stosowane okazjonalnie np. w czasie uroczystości czy imprez ogrodowych.
 
Montaż płytek odbywa się bez użycia narzędzi i co ważne, w razie uszkodzenia któregoś z elementów istnieje możliwość naprawy części tarasu. Łączenie poszczególnych płytek następuje poprzez zatrzaski umieszczone na brzegach plastikowych elementów podstawy każdej z płytek. Plastikowa podstawa jest to element z kopolimeru, wytrzymały na zmienne warunki atmosferyczne (-300C do +1000C). 
 
Drewniane płytki tarasowe można ciąć piłką ręczną, tworząc dowolne kompozycje. Jest kilka wzorów płytek, które pokazujemy na zrealizowanych obiektach.
 

do góry