4000 Farba Elite matowa

Lateksowa farba w pełni matowa do zmywania i mycia detergentami. Stworzona dla najbardziej wymagających klientów, którzy cenią sobie jakość i elegancję. Tworzy gładką w pełni matową powłokę. Idealna do stosowania w salonach i pomieszczeniach narażonych na zabrudzenia. 
 
Przeznaczenie 
Najwyższej jakości akrylowa farba lateksowa przeznaczona do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Posiada dobre parametry zmywalności i odporności na szorowanie. Charakteryzuje się bardzo wysoką siłą krycia, matowym wykończeniem minimalizującym nierówności podłoża. 
Polecana do malowania tynków cementowych, cementowo- wapiennych, tynków i gładzi gipsowych, ścianek i innych konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych oraz do zagruntowanego drewna. Tworzy oddychające powłoki. Nie żółknie, zmywalna i od
porna na  mycie detergentami.
 
Parametry techniczne
Stopień połysku: Mat
Półmat: @60 - 1 - 5 @85 - 1 - 3
Wydajność: ok. 12 m kw./litra
Rozpuszczalnik: woda
Czas schnięcia: Sucha w dotyku: 30 do 60 min.
Następne malowanie: 2 do 6 godz.
Całkowite wyschnięcie: 24 godz.
Części stałe: 83% wagowo, 40% objętościowo
Dostępne opakowania: 0,946 l (quatr), 3,78 l (galon)
Kolorystyka: Biała - może być barwiona na pastelowe kolory (ok. 1800 z DL III)
Bazy: 1,2, 3, 4, 5
Do innych kolorów użyj produktów z linii 1800.
Cykle zmywalności: 10 000 cykli*
 
* - "cykl" oznaczają, ile razy produkt był szorowany, przy czym każdy cykl to ruch szczotki w przód i w tył po powłoce farby.
 
Przygotowanie
Powierzchnia do malowania musi być jednolita, czysta, sucha, wolna od pyłów, tłuszczu, zanieczyszczeń oraz grzybów. Występującego grzyba usunąć właściwym środkiem chemicznym. Rysy, pęknięcia i ubytki zaszpachlować właściwymi wypełniaczami. Połyskliwe powierzchnie przeszlifować papierem ściernym i dokładnie odpylić.
Nowe drewno - drewno zażywiczone (sosna, świerk) przetrzeć dokładnie rozcieńczalnikiem nitro.
Stosować podkład alkidowy 151 lub 777 Superstick.
Stal, żelazo - gruntować podkładem 3MP2.
Metale galwanizowane - gruntować podkładem 777 Superstick lub Galvaprime 52.
Beton i tynk - gruntować podkładem 777 Superstick lub użyć farby 900 jako podkładu.
Wewnętrzne tynki i płyty gipsowo-kartonowe - gruntować podkładem PARA 240 lub PARA 6050.
Połyskliwe powierzchnie uprzednio malowane - gruntować podkładem 777 Superstick
 
Nanoszenie
Nanosić wałkiem, pędzlem (rekomendowane narzędzia firmy Dynamic) lub natryskiem bezpowietrznym. Przed użyciem farbę należy dokładnie wymieszać.  Nie rozcieńczać. Farba jest gotowa do użycia. Nie mieszać z innymi farbami i rozcieńczalnikami. Nie malować w temperaturach poniżej 10°C.
 
Uwagi
- Należy pamiętać, iż w przypadku ciemnych kolorów z uwagi na dużą ilość zawartego pigmentu, zmywalność farby może ulec osłabieniu. W takich przypadkach należy zastosować farbę Elite Ceramic 4090. * Zachowaj numer znajdujący się na wieczku. Jest on polisą gwarancji na ten produkt.
 

 

 

do góry