Electra Dye

Włókna fluorescencyjne

Jest to kolekcja włókien używanych w wykładzinach Durkan Print (wykładziny drukowane) z kolekcji wykładzin kontraktowych produkowanych w DURKAN (Grupa MOHAWK)

DURKAN jest fabryką, w której można zrealizować każde marzenie związane z wykładziną, każdy wzór czy pomysł projektanta… Tutaj projekt wykładziny lub wzoru opracowywany jest indywidualnie dla potrzeb konkretnego zamówienia – hotelu, restauracji, sali konferencyjnej. Można skorzystać z już istniejących wzorów znajdujących się w bibliotece DURKAN-a, lub też wzór projektowany jest indywidualnie (może zawierać logo, dowolny rysunek, itp.)

W przypadku skorzystania z już istniejących wzorów, dokonać można zmiany kolorów zastosowanego włókna, dostosowując je do własnych potrzeb i wymagań. Ponadto, każdy wzór z biblioteki DURKAN'a może zostać wyprodukowany z użyciem fluorescencyjnych kolorów. Można wybrać kolory z folderu Electra-Dye (folder zawierający wszystkie „świecące” wzory włókien - patrz poniżej) lub z typowej palety kolorów DURKAN-a. Przeważnie zastępuje się jeden lub dwa typowe kolory jednym lub dwoma fluorescencyjnymi z palety Electra-Dye. Efekt jest doskonały…

 

Wykładzina Electra-Dye „świeci” dzięki zastosowaniu oświetlenia ultrafioletowego, stąd też jest popularna w nocnych klubach, dyskotekach, barach, multikinach i kręgielniach, itd. Electra-Dye nie powinna jednak być używana w pomieszczeniach z bezpośrednim lub pośrednim padaniem światła słonecznego na wykładzinę. Kolory Electra-Dye szybko tracą kolor, jeśli są narażone na działanie bezpośredniego światła słonecznego. W pomieszczeniach ze światłem ultrafioletowych długo zachowują swoje walory i właściwość "świecenia". 

 

 

 

do góry