Zabezpieczenie włókna

Z punktu widzenia użytkownika bardzo ważnym jest fakt, jak długo zainstalowana wykładzina będzie wyglądała "jak nowa" czy też po prostu, jak długo będzie czysta, a ślady użytkowania bedą do zaakceptowania.

Dlatego producenci wykładzin dywanowych (ale również innych pokryć podłogowych) wprowadzili różnego rodzaju technologie, pozwalajace wyprodukowanym produktom długo zachować "świeżość" i jednocześnie trwałość w użytkowaniu.

Techologie te dotyczą w szczególności zabezpieczenia włókna przed brudem. Dla walorów użytkowych ważne jest, aby zarówno zwykły brud, jak i plamy, nie wnikały w strukturę włókna lecz pozostawały na jego powierzchni. Tylko wtedy możliwe jest wyczyszczenie wykładziny lub dywanu. Trzeba tu zaznaczyć, że technologie zabezpieczenia włókna dotyczą tylko wykładzin i dywanów syntetycznych. Wełna nie jest zabezpieczana przed brudem.

Jak we wszystkich dziedzinach, również technologie zabezpieczeń włókna na przestrzeni lat bardzo się rozwinęły. Każdy z omówionych szczegółowo sposobów ochrony runa (włókna) jest wynikiem wielu badań i doświadzeń w celu poprawienia walorów użytkowych wykładzin i dywanów, a w efekcie końcowym większej satysfakcji Klienta.

Protectory

EverSet

ColorShield

do góry