Parkiet warstwowy

 

Budowa parkietu warstwowego WITEX

  1. 5-krotny system pokrycia powierzchni
  2. Warstwa użytkowa
  3. Warstwa środkowa - lamele wykonane ze stabilnego świerku fińskiego, ze stałym usłojeniem, ułożone pod kątem 900 do warstwy wierzchniej
  4. Złącze krótkiego boku wzmocnione sklejką
  5. Przeciwciąg - wykonany z jednolitego świerku fińskiego

 

 

Parkiety firmy WITEX, wykonane z drewna dębu, jesionu, jatoby, orzecha, kambali i kempasu, to produkty najwyższej jakości. Dzięki połączeniu wieloletniego doświadczenia z najnowszą technologią, nie tylko zachwycają naturalnym wdziękiem i stylowym wyglądem, ale i spełniają wymagania M1, czyli najbardziej surowej normy klasyfikacji produkcji w budownictwie. Użyte do ich wyrobu drewno pochodzi z wybranych, udokumentowanych źródeł, czego gwarancją jest międzynarodowy ekologiczny Certyfikat PEFC. Ponadto parkiety warstwowe WITEX, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik wykończenia powierzchni, są bardzo odporne na zużycie i ścieranie. Trzywarstwowa, klejona krzyżowo struktura desek, doskonale zapobiega naturalnej pracy drewna, czyli ogranicza skłonność parkietu do rozszerzania się i kurczenia, zaś bezklejowe łączenie RealLoc umożliwia łatwy montaż i zapewnia stabilność podłogi.

Parkiety warstwowe WITEX dostępne są w trzech kolekcjach noszących nazwy Solo, Duo i Trio. Różni je od siebie wzór widniejący na desce.
Dla linii Solo charakterystyczna jest pełna deska, dla Duo – deska podwójna, dla Trio zaś potrójna klepka.

Siłą każdej z kolekcji parkietów firmy WITEX, oprócz zróżnicowanych wzorów desek i eleganckich, ponadczasowych dekorów są selekcje - wyznacznik zewnętrznych cech poszczególnych rodzajów drewna, takich jak ilość sęków czy zróżnicowanie barw. Ich znajomość w dużej mierze ułatwi perfekcyjne dopasowanie parkietu do charakteru wnętrza. Wśród bogatej oferty parkietów z kolekcji Solo, Duo i Trio dostępne są drewna należące do selekcji Nature i Country, a także barwione odmiany Stonewashed Latte i Stonewashed Mocca. Selekcja Natur jest najspokojniejsza i najbardziej zrównoważona - barwa i usłojenie są tutaj równomierne, podłoga praktycznie pozbawiona jest sęków. Country zawiera zaś dużą ilość sęków i produkowana jest z drewna twardzielowego.

Wykończenie warstwy wierzchniej

Warstwa wierzchnia parkietów firmy WITEX z kolekcji Solo, Duo i Trio poddawana jest różnorodnym procesom obróbki, dzięki którym drewno zyskuje więcej wyrazu.

Jednym z takich sposobów wykończenia warstwy wierzchniej jest bejcowanie, czyli barwienie drewna farbą w kolorze odmiennym od naturalnego. Proces ten doskonale podkreśla pierwotną strukturę surowca, a także, w zależności od odcienia farby - pomaga rozjaśnić lub przyciemnić drewno.

Wśród podłóg drewnianych firmy WITEX dostępny jest parkiet dębowy z kolekcji Trio, barwiony na ciepły, kawowy odcień Classic Brown. Powierzchnie olejowane parkietów dębowych i jesionowych z linii Solo, Duo, Trio WITEX wykończone są ekologicznym olejem EcoTop, którego bazą jest czysty, nie zawierający barwników ani rozpuszczalników, olej roślinny. Wnika on w komórki drewna i nadaje powierzchni matowy, elegancki wygląd. Dzięki temu zabiegowi parkiet nie tylko nabiera stylowego charakteru, ale również sama warstwa wierzchnia staje się antystatyczna i odporna na wilgoć oraz plamy. Olejowanie to najbardziej naturalna forma wykończenia powierzchni drewna, gdyż najlepiej zachowuje jego naturalny charakter. Z tego też względu wśród parkietów WITEX, podłogi olejowane spotykane są najczęściej. Często są one jeszcze dodatkowo bielone.

Obróbka termiczna to inny sposób wykończenia warstwy wierzchniej parkietów WITEX (dekor jesion z kolekcji Trio). W procesie tym drewno podgrzane zostaje do temperatury 200° C, wskutek czego staje się ono ciemniejsze i przybiera jesienno-miodowe zabarwienie. Parkiet, którego warstwa wierzchnia poddana została obróbce termicznej oznaczony jest wdzięczną nazwą Baroque. Wybór podłogi to decyzja długoterminowa. Chcielibyśmy zatem, by za kilkanaście lat prezentowała się ona równie dobrze jak w pierwszym dniu po ułożeniu. Parkiety warstwowe WITEX pozwolą nam cieszyć się naturalnym czarem drewnianych podłóg przez lata, a nawet więcej - wraz z upływem czasu będą jeszcze piękniejsze.

do góry