Rodzaje tynków dekoracyjnych

Tynk typu trawertyn

Tynk typu TRAWERTYN to unikalne pokrycie dekoracyjne stworzone na bazie naturalnych spoiw wapiennych i pyłu marmurowego. Nadaje powierzchni efekt dekoracyjny podobny do przeciętego trawertynu z widocznymi elementami imitującymi jego wewnętrzną strukturę w formie naturalnych ubytków i wżerów. Jako jedyny z tynków Para występuje w formie sypkiej i w gotowych naturalnych kolorach.

Sposób użycia

Powierzchnię na którą zamierzamy położyć tynk TRAWERTYN należy starannie oczyścić. Następnie w celu uzyskania lepszej przyczepności podłoża, na całą powierzchnię nałożyć środek gruntujący.

W dalszym etapie postępować zgodnie z zaleceniami producenta.

Parametry techniczne

Skład: Wapno gaszone, mączka marmurowa, dolomit.
Wydajność: w zależności od producenta
Temperatura nakładania: +10C do + 35C
Czas schnięcia: 8 – 10 godz.
Opakowania: przeważnie 5kg, 25kg
Kolor: Biały i piaskowy. Nie barwić zawarta ilość wapnia powoduje wytrącenia i wysolenia pigmentów
Przechowywanie: +5C do +30C, wrażliwy na mróz.

 

Tynk typu marmur klasyczny

Tynk Ares typ MARMUR KLASYCZNY to unikalne pokrycie dekoracyjne, idealne do naśladowania dawnych technik dekoracji we wnętrzach. Stworzony na bazie żywic akrylowych z dodatkiem pyłu marmurowego. Nadaje się do zdobienia ścian pomieszczeń zarówno w dawnym stylu jak i bardzo nowoczesnych.

Sposób użycia

Powierzchnię, na którą zamierzamy położyć MARMUR KLASYCZNY należy starannie oczyścić. Następnie w celu uzyskania lepszej przyczepności podłoża, na całą powierzchnię nałożyć środek gruntujący. Efekt marmuru klasycznego można uzyskać nakładając jedną lub dwie warstwy. Przy jednej warstwie efekt końcowy przypomina ciosany, nieobrobiony kamień. Przy dwóch warstwach uzyskujemy nieco większą gładź powierzchni końcowej. Chcąc uzyskać efekt marmuru klasycznego należy postępować zgodnie ze wskazówkami producenta.

Parametry techniczne

Skład: Żywica akrylowa, mączka marmurowa, stabilizatory.
Wydajność:
w zależności od producenta                                                                                          Temperatura nakładania: +10C do + 35C
Czas schnięcia: 8–10 godz.
Opakowania: przeważnie 5kg, 25kg
Kolor: Masa biała do barwienia
Przechowanie: +5C do +30C, wrażliwy na mróz.

 

Tynk typu stiuk wenecki

Tynk typu STIUK WENECKI to ekskluzywne pokrycie dekoracyjne nawiązujące do antycznej techniki tynkowania. Stworzony na bazie żywic akrylowych oraz specjalnych, odpowiednio dobranych pyłów i ziaren marmurowych. Idealnie nadaje się do naśladowania dawnych technik dekoracji wnętrz.

Sposób użycia

Powierzchnię, na którą zamierzamy położyć STIUK WENECKI należy starannie oczyścić. Następnie w celu uzyskania lepszej przyczepności podłoża, na całą powierzchnię nałożyć środek gruntujący. Chcąc uzyskać pełen efekt stiuku weneckiego należy postępować zgodnie ze wskazówkami producenta.

Parametry techniczne

Skład: Żywica akrylowa, mączka marmurowa, stabilizatory.
Wydajność:
w zależności od producenta.
Temperatura nakładania: +10C do + 35C.
Czas schnięcia: 6 – 8 godz.
Opakowania: przeważnie 5kg, 25kg.
Kolor: Masa biała do barwienia.
Przechowanie: +5C do +30C, wrażliwy na mróz.

 

Środek gruntujący HERKULES

Środek gruntujący Herkules służy do gruntowania podłoży płyt gipsowo kartonowych, tynków gipsowych, cementowych i cementowo wapiennych. Dzięki dużej zdolności penetracji wnika silnie w głąb powierzchni, wzmacniając ją i zabezpieczając przed wilgocią. Poprawia przyczepność powierzchni.

Sposób użycia

Podłoże przeznaczone do gruntowania powinno być suche, oczyszczone z brudu, kurzu i substancji tłustych. Nanosić na podłoże jednokrotnie wałkiem lub pędzlem, jako cienką równomierną warstwę.

Parametry techniczne

Skład: Żywica akrylowa, wypełniacze.
Wydajność: 10m2/kg w zależności od chłonności podłoża
Temperatura nakładania: +10C do + 35C
Rozcieńczanie: Maksymalnie z 30% wody
Czas schnięcia: 2– 4 godz.
Opakowania: 1 kg
Kolor: Biały
Przechowywanie: +5C do +30C, wrażliwy na mróz

 

do góry