EverSet

Szczególnym osiągnięciem Grupy MOHAWK w dziedzinie produkcji i zabezpieczania włókna jest opatentowana technologia  EverSet®

Polega ona na specjalnym zabezpieczeniu włókna na etapie jego produkcji sprawiającym, że wykładziny stają się odporne na zabrudzenia i zaplamienia.
Proces EverSet® zmienia strukturę układu włókien nylonowych. Technologia EverSet® oferuje klientom najbardziej zaawansowaną ochronę przed zaplamieniami, zapewniając dłuższe użytkowanie wykładzin.
Dzięki ochronie EverSet® wykładzina jest odporna na zaplamienia bez zmiany parametrów użytkowych takich  jak  trwałość  kolorów, światłotrwałość  i  zachowanie  innych  parametrów. 
To wszystko bez użycia ostrych środków czyszczących, emitujących lotne związki organiczne. Oznacza to znaczącą poprawę w zakresie ochrony bezpośredniego otoczenia i długotrwałą korzyść dla środowiska globalnego.

Zabezpieczenie to powoduje, że proces sprzątania i czyszczenia wykładzin odbywa się za pomocą odkurzacza wodnego. Wszystkie  typowe np. dla gastronomii plamy typu: wino, majonez, musztarda, kawa, herbata czy inne trudne substancje jak np. jodyna usuwane są za pomocą odkurzacza wodnego. 

Dla przemysłu restauracyjnego i hotelarskiego to bardzo ciekawa propozycja…
Dzięki Technologii EverSet® wykładzina nadaje się do dłuższego użytkowania, wygląda lepiej i jest tańsza w utrzymaniu.  
 
Przy zastosowaniu włókna zabezpieczonego w technologii EverSet, Grupa MOHAWK może pozwolić sobie na produkowanie wykładzin o trwałych kolorach i jasnych barwach, również do obiektów użyteczności  publicznej.
 
Technologia EverSet® została stworzona dla ochrony włókna w wykładzinach poliamidowych obiektowych, produkowanych z włókna barwionego w masie. Technologię o podobnym działaniu lecz z przeznaczeniem dla wykładzin drukowanych  omawiamy szerzej tutaj...
 

do góry