Porównanie konstrukcji

Poniższe schmaty pokazują róznice w długości użytkowania oraz koszcie wykładzin wyprodukowanych w różnych technologiach i konstrukcjach.

 

 

Najpopularniejsza dziś metoda produkcji wykładzin - tufting - daje wykładziny najtańsze w zakupie, jednak ich żywotności nie da się porównać do wykładzin tkanych.

W zależności od potrzeb i możliwości ekonomicznych, namawiamy zawsze naszych klientów do przeanalizowania inwestycji "wymiana wykładzin" w perspektywie długoterminowej. Rachunek ekonomiczny jest zawsze taki sam, z korzyścią dla wykładzin tkanych.

Dzięki sprawdzonej i najstarszej konstrukcji tkanej wykładziny dywanowe mają okres użytkowania powyżej 20 lat – to jest do trzech razy dłuższy okres użytkowania niż wykładziny tuftowane. Mimo, że przy zakupie jednostkowo wykładziny te są znacząco droższe, w perspektywie długoterminowej powodują jednak niższy koszt w przeliczeniu na metr przy uwzględnieniu całego okresu użytkowania. Ponadto, oznacza to również mniej przerw z powodu ponownej instalacji. Dzięki cyklowi użytkowania wynoszącemu 20 lat, wykładziny tkane są rzadziej wyrzucane, co oznacza mniej odpadów, a w konsekwencji mniejsze obciążenie dla środowiska naturalnego. Jest to inwestycja opłacalna z każdego punktu widzenia. Ma to znaczenie przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej.

Klient indywidualny docenia wykładziny tkane przede wszystkim z powodu ich wybitnie luksusowego charakteru. Jakość, design i trwałość powodują, że wykładziny tkane doceniane są przez najbardziej wymagających klientów.

do góry